Pomocnicy Świętego Mikołaja ponownie dali radę!

Wspaniała świąteczna atmosfera, tłumy odwiedzających, ciekawe atrakcje znaleźć można było w sobotę 2 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 1, która zamieniła się na czas trwania Mikołajek w miejsce zabawy, rozgrywek umysłowych, budowy własnych konstrukcji z klocków lego, trasę wyścigu motocyklowego, w pracownię rękodzielniczą i salę koncertową oraz w targowisko.

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w grze fabularnej połączonej z konkursem na choinkę przestrzenną. Aby zdobyć materiały do zrobienia choinki uczestnicy gry musieli wykazać się wiedzą detektywistyczną i znajomością szyfrów. Twórcy najpiękniejszych choinek otrzymali cenne nagrody, a same choinki zdobić będą Szkołę w trwającym okresie świąteczno-noworocznym. 

Dla młodszych klas przygotowaliśmy warsztaty plastyczne ozdób choinkowych z wykorzystaniem metody decoupage. Uczniowie pod kierunkiem prowadzących rodziców sporządzali bombki i inne ozdoby, które zabierali ze sobą do przystrojenia domowych choinek. 

Dużym zainteresowaniem mieszkańców Marek cieszył się kiermasz mikołajkowy przygotowany przez poszczególne klasy SP1. Na stoiskach mieliśmy okazje zakupić własnoręcznie zrobione wspaniałe ozdoby choinkowe, ozdobione pierniczki i inne przysmaki świąteczne.

Atrakcją Mikołajek Rodzinnych był koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu uczniów oraz rodziców z SP1. Podziwialiśmy również występ przedszkolaków z pobliskiego Przedszkola Miejskiego nr 1 „Wesoły Skrzat”. Klimatyczny występ dał duet Błażej Kocjan – piano i wokal i Adrian Szymański (nauczyciel SP1) – instrumenty perkusyjne.  

Kilkudziesięciu uczniów klas młodszych wzięło udział w pięciu edycjach warsztatów programowania z Minecraftem, podczas których dzieci udały się na śnieżną Alaskę, gdzie pomagały zebrać potrzebne rzeczy do udekorowania świątecznej wyspy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi na quadzie i motocyklu crossowym w goglach VR. Całe rodziny brały udział w quizie wiedzy o bożonarodzeniowych zwyczajach świątecznych.

Każdy uczestnik Mikołajek mógł zbudować fantazyjną konstrukcję z klocków lego, przeprowadzić doświadczenia z suchym lodem, własnoręcznie zrobić ozdoby choinkowe podczas ekowarsztatów prowadzonych przez Wodociąg Marecki. 

Dla młodszych uczestników Pikniku przygotowaliśmy mikołajkowe malowanie buziek, całe rodziny i znajomi w mikołajowej foto budce 360o robili sobie pamiątkowe zabawne filmy w świątecznych klimatach. 

Oprócz atrakcji „dla ducha”, przygotowaliśmy coś „dla ciała”. Każdy uczeń SP1 otrzymał kupon na „Małe co nieco”. Dla wszystkich pozostałych osób odwiedzających naszą piknikową kawiarenkę mieliśmy ciasta dostarczone przez poszczególne klasy, hot dogi, gorącą czekoladę, kawę i herbatę, pyszną pomidorówkę. Setki osób skorzystały z wody gazowanej z sokiem imbirowym serwowanej z saturatora dostarczonego przez Wodociąg Marecki. Każdy mógł skosztować sushi przygotowanego przez podczas pokazu gotowania tego przysmaku kuchni japońskiej.

Niemałe emocje wzbudziła loteria dla uczniów SP1, którzy mogli wziąć udział w losowaniach cennych nagród podczas trwania Mikołajek.

Finalną atrakcją był otwarty dla wszystkich magiczny pokaz iluzji, który poprowadził iluzjonista Damian Spętany, półfinalista programu „Mam talent”. Lewitujący stolik, znikające i ożywiające przedmioty, sztuczki karciane powodowały zachwyt i niedowierzanie zgromadzonej walnie publiczności podczas tego magicznego show.

Mikołajki Rodzinne w SP1 zostały objęte przez Pana Jacka Orycha honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki.

To wyjątkowe wydarzenie nie odbyłoby się bez Waszego udziału!

Pragniemy podziękować Panu Adrianowi Szymańskiemu za obsługę nagłośnienia na hali sportowej przez cały czas trwania Mikołajek. Dziękujemy za wspaniałe występy wokalne i instrumentalne następującym wykonawcom:

Lp.Wykonawca
1.Błażej Kocjan – piano i wokal i Adrian Szymański – instrumenty perkusyjne
2.Grupa Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Markach
3.Grupa Sowy z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Markach
4.Antoni Pabian kl. 1c
5.Wiktoria Lesnevska kl. 1c
6.Zuzanna Ożga kl. 3f
7.Dorota Kowalczyk kl. 4f
8.Pomocnicy Świętego Mikołaja

Ogromne podziękowania ślemy do rodziców i uczniów z klas, które przygotowały stoiska z ozdobami świątecznymi, domowymi wypiekami i smakołykami. Śmiało możemy powiedzieć, że w naszej szkole w tym dniu można było kupić najpiękniejsze w Markach własnoręczne wyroby, stroiki, bombki, pierniki itp. Mam nadzieję, że każda klasa zarobiła podczas kiermaszu środki, które wydacie wedle swojego uznania (o 10% z zarobionych kwot w naszej akcji charytatywnej pisać będę niebawem) 🙂

Bardzo dziękuję wszystkim klasom, które odpowiedziały na naszą prośbę i dostarczyły własnoręczne wypieki lub zakupione ciasta. Dzięki Wam mikołajkowa kawiarenka stała się najsłodszym miejscem w Markach w to sobotnie popołudnie. Brawo Wy!

Lp.Rodzic/UczeńKlasa
1.Radosław Misiołek1a
2.Lena Rembecka1a
3.Emiliya Lapneuskaya1b
4.Maryna Szermet1b
5.Joanna Sipiorska1c
6.Maria Lemańska1c
7.Monika Gosztyła1d
8.Karol Sopiński1e
9.Dominika Kobylińska1e
10.Nina Maj1e
11.Edyta Szymańska2a
12.Maria Kapica2b
13.Matvii Herun2b
14.Lena Wieczorkiewicz2c
15.Idalia Rai2e
16.Katarzyna Zagórska2f
17.Ewa Turlej3a
18.Magdalena Lipińska3a
19.Maja Żubr3b
20.Artur Lipiński3b
21.Kacper Podpora3c
22.Franciszek Sasin3c
23.Wiktoria Żołędowska3d
24.Marzena Kąpińska3e
25.Ola Pizoń3e
26.Katarzyna Łącka3f
27.Dariusz Matejski3f
28.Maryna Szermet3f
29.p. Nowosielski3f
30.Monika Marzęda4a
31.Paulina Deryngowska4a
32.Anna Krzyżanowska4b
33.Dominik Jabłoński4c
34.Katarzyna Zagórska4c
35.p. Młodzianowska4d
36.Iwona Strupiechowska4d
37.Katarzyna Galian5a
38.Rafał Widawski5a
39.Marzena Kąpińska5b
40.Natalia Marszał5b
41.Edyta Szymańska5b
42.Agata Nejman5c
43.Magdalena Rulińska6a
44.Anna Osowiecka6b
45.Agata Gontkiewicz6b
46.Bogdan Lipiecki6b
47.Julia Dziełak6d
48.Iga Łukaszewicz6d
49.Ewa Zaręba6d
50.Dawid Lojka6e
51.Kornelia Borowska6e
52.Miłosz Wicher6f
53.Monika Marzęda7a
54.Anna Kubowicz-Patyra7a
55.Marta Piętka7a
56.Natalia Amrozińska7a
57.Vanessa Antkowiak7c
58.Oskar Paczuski7c
59.Weronika Lauruk7d
60.Aneta Sędziak7e
61.Marcin Węsierski8a

Mikołajki Rodzinne nie odbyłyby się bez zaangażowania grupy osób, z którymi miałem zaszczyt pracować przy organizacji tego wydarzenia. To dzięki Wam setki uczniów, rodziców i mieszkańców Marek mogło spędzić sobotnie popołudnie w gościnnych podwojach naszej szkoły i znaleźć dla siebie coś ciekawego i smacznego, wykonać własnoręcznie ozdobę świąteczną, zagrać w grę fabularną czy zaśpiewać swoją ulubioną kolędę. Poniżej przedstawiam listę osób, którym pragniemy gorąco podziękować za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie Mikołajek Rodzinnych. Po raz kolejny okazaliście się prawdziwymi Pomocnikami Świętego Mikołaja :):

Lp.Rodzic
1.Justyna Nowak
2.Piotr Wicher
3.Renata Rakowska
4.Łukasz Kalata
5.Elżbieta Rafalska
6.Ada Świder
7.Michał Świder
8.Jadwiga Goszczyńska
9.Łukasz Wieczorkiewicz
10.Paulina Lipiecka
11.Marcin Choroś
12.Katarzyna Dziełak
13.Katarzyna Gutowska
14.Karina Borodziuk
15.Edyta Szymańska
16.Marcin Szymański
17.Eugenia Lapniewska
18.Paulina Bednarz
19.Magdalena Domańska
20.Rafał Domański
21.Olga Lubecka
22.Beata Koczara
23.Paweł Koczara
24.Ilona Malinowska
25.Paweł Malinowski
26.Katarzyna Ratajczyk
27.Beata Łapińska
28.Joanna Worońko
29.Dorota Baran
30.Marzena Wardzyńska
31.Karolina Niesłuchowska
32.Izabela Chwiłoc-Fiłoc
33.Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc
34.Robert Wardak
35.Monika Marzęda
36.Marek Marzęda
37.Agnieszka Prekiel
38.Marta Sokół
39.Marcin Węsierski
40.Ewa Zaręba
41.Rafał Sidor
42.Bożena Suwała
43.Marzena Stradomska

Osobne podziękowania kierujemy do Pana Roberta Wardaka za pieczołowite uwieńczenie w fotograficznym obiektywie całego mikołajkowego dnia bogatego w poszczególne atrakcje!

Dziękujemy za tak liczny udział w tym spektakularnym dla nas wydarzeniu i mamy nadzieję spotkać się za rok na kolejnych Mikołajkach Rodzinnych organizowanych przez Radę Rodziców SP1 w Markach!