Mechanika płynów – o zachowaniu gazów i cieczy

We środę 17 listopada 2021r. odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu pokazów naukowych w naszej szkole. Uczniowie klas 6, 7 i 8 z pomocą licznych doświadczeń i eksperymentów poznawali właściwości otaczających nas płynów. Zaprezentowane zostały wyjątkowe właściwości wybranych cieczy i gazów. Młodzież mogła dowiedzieć się co mają ze sobą wspólnego aerodynamika i hydraulika oraz zapoznać się z narzędziami wykorzystywanymi do rozwoju techniki rakietowej, kosmonautyki czy lotnictwa.

Zajęcia przeprowadziła firma „Pokazy bez Skazy” współpracująca z Fundacją Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Pokazy w całości sfinansowane zostały ze środków zgromadzonych przez Radę Rodziców naszej szkoły.

W planach mamy kolejne pokazy dla klas 4 i 5 dotyczące fizycznej i chemicznej natury kolorów w najbliższą środę 24 listopada br. Szczegółowy harmonogram zajęć dla poszczególnych klas podany zostanie niebawem.

Gorąco zapraszam!

Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc

Przewodniczący Rady Rodziców