Podsumowanie i podziękowania za Piknik Rodzinny w SP1 w Markach

W sobotę 27 maja br. dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców Szkoła Podstawowa nr 1 zamieniła się w miejsce zabawy, rozgrywek sportowych i umysłowych, doświadczeń chemicznych i fizycznych, budowy konstrukcji z klocków lego, rozmów o niejednokrotnie targających nami emocjach. Całe rodziny brały udział w zawodach sportowych i quizie wiedzy o Markach, Szkole Podstawowej nr 1 i jej patronie, wiedzy szkolnej oraz odpowiadali na pytania dotyczące sportu, muzyki i filmu.

Około 60 uczniów naszej szkoły wzięło udział zajęciach programowania z Minecraftem projektując własną stancję kosmiczną. Dla kilkudziesięciu rodzin przeprowadzone zostały zajęcia zabierające uczestników do Krainy Emocji, gdzie starano się wypracować przepis na szczęście. Ponadto każdy uczestnik Pikniku mógł zbudować fantazyjną konstrukcję z klocków lego, przeprowadzić doświadczenia z suchym lodem, wsiąść i obejrzeć wozy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach, odbyć przejażdżkę quadem i rowerem elektrycznym, wziąć udział w wyścigu motocyklowym w goglach VR.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty rękodzieła: malowania na szkle, własnoręcznego wykonania koralikowych bransoletek oraz przypinek i magnesów z Koziołkiem Matołkiem.

Dla młodszych uczestników Pikniku przygotowaliśmy ogromny zamek dmuchany, malowanie buziek, plecione warkoczyki czy zabawę bańkami mydlanymi i konkurencje sportowe.

Oprócz atrakcji „dla ducha”, przygotowaliśmy coś „dla ciała”. Każdy uczeń SP1 otrzymał kupon na „Małe co nieco”. Dla wszystkich pozostałych osób odwiedzających naszą piknikową kawiarenkę mieliśmy ciasta dostarczone przez poszczególne klasy, hot dogi, kiełbaski z grilla, kawę i herbatę, lemoniadę.

A do tego foto budka, pokazy taneczne na scenie, pokazy judo, występy wokalne i koncerty perkusyjne. Oj, działo się! 

Piknik rodzinny w SP1 został objęty przez Pana Jacka Orycha honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki.

Pragnę podziękować Pani Bożenie Suwała za przeprowadzenie warsztatów malowania na szkle, Panu Adrianowi Szymańskiemu za obsługę nagłośnienia oraz energetyczny koncert perkusyjny oraz Natalii Brzozowskiej i Aleksandrze Wrzeszcz z kl. 3c za wspaniały występ taneczny w ramach przeglądu talentów.

Bardzo dziękuję wszystkim klasom, które odpowiedziały na naszą prośbę i dostarczyły własnoręczne wypieki lub zakupione ciasta – poniżej lista (przepraszam, jeśli kogoś pominąłem). Dzięki Wam piknikowa kawiarenka stała się najsłodszym miejscem w Markach w to sobotnie popołudnie. Brawo Wy!

Lp.KlasaRodzic
1.1aAnna Opala
2.1bKrzysztof Kapica
3.1bKatarzyna Waszkiewicz
4.1cŁukasz Wieczorkiewicz
5.1cEmilia Stuchowska
6.1eGrażyna Baryła
7.1eDorota Rauch
8.1eBartosz Winek
9.1fKrzysztof Obidziński
10.1fAgnieszka Królik
11.2cKarolina Trębarczyk
12.2cUrszula Podpora
13.3aBeata Koczara
14.3aPaulina Deryngowska
15.3bBarbara Pokrzywnicka
16.3dAleksandra Kosiak
17.3dIwona Stipiechowska
18.3eBarbara Olszewska
19.3fSylwia Pasik
20.3fKarolina Niesłuchowska
21.3fOlga Pieńczuk
22.4aAneta Pikieła
23.4aRafał Widawski
24.4eAgnieszka Dziamba
25.4eEmilia Jaworska
26.5aM. Rulińska
27.5bElżbieta Adamus-Kot
28.5bJulia Głazowska
29.5dKatarzyna Dziełak
30.5dMałgorzata Łukaszewicz
31.5eIryna Loika
32.5eEwa Szyszko
33.5fPiotr Wicher
34.6aMonika Marzęda
35.6aMałgorzata Jasińska
36.6dIzabela Chwiłoc-Fiłoc
37.7bIvan Misko
38.8aKatarzyna Durska
39.8cPaulina Deryngowska

Podczas Pikniku, w tym przy warsztatach malowania na szkle, pomagali nam również wolontariusze:  

Lp.Uczeń
1.Maria Pietruszka
2.Julia Nowak
3.Natalia Kalata
4.Zuzanna Choroś
5.Julia Dziełak
6.Zofia Goszczyńska
7.Michał Nowak
8.Karol Kalata
9.Jan Rafalski
10.Stefania Onuorah
11.Szymon Kuźmicz
12.Wiktor Nowak
13.Małgorzata Tuźnik
14.Julia Nowosielska
15.Evgeniy Yavorskiy

Dziękujemy!

Osobne podziękowania ślę do Pani Marioli Gawron za fotorelację z Pikniku, którą sukcesywnie publikować będziemy w najbliższym czasie.

Pragnę podziękować również Panom Januszowi Stefańskiemu i Andrzejowi Grabosiowi, pracownikom administracyjnym szkoły, dzięki którym zorganizowanie tak dużego wydarzenia było łatwiejsze i przyjemniejsze.

Piknik rodzinny nie odbyłby się bez zaangażowania grupy osób, z którymi miałem zaszczyt pracować przy organizacji tego wydarzenia. To dzięki Wam setki uczniów, rodziców i mieszkańców Marek mogło spędzić sobotnie popołudnie w gościnnych podwojach naszej szkoły i znaleźć dla siebie coś ciekawego i smacznego. Poniżej przedstawiam listę osób, którym pragnę gorąco podziękować za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie Pikniku rodzinnego. To ekipa do zadań specjalnych :):

Lp.Rodzic
1.Justyna Nowak
2.Bartosz Szota
3.Piotr Wicher
4.Łukasz Kalata
5.Renata Rakowska
6.Katarzyna Dziełak
7.Jadwiga Goszczyńska
8.Beata Koczara
9.Paweł Koczara
10.Ilona Malinowska
11.Bartosz Domała
12.Paulina Lipiecka
13.Izabela Chwiłoc-Fiłoc
14.Adam Nowak
15.Elżbieta Rafalska
16.Artur Rafalski
17.Paulina Deryngowska
18.Paweł Malinowski
19.Marcin Choroś
20.Karina Borodziuk
21.Aleksadra Gaj
22.Monika Ruta
23.Zuzanna Ordyłowska
24.Elżbieta Zorska
25.Anna Chlebowska
26.Elżbieta Sidor
27.Agnieszka Baranowska
28.Rafał Sidor
29.Paulina Bednarz

Do zobaczenia za rok na kolejnym Pikniku Rodzinnym w SP1, a wcześniej na innych wydarzeniach organizowanych przez Radę Rodziców. A tych będzie nie mało 🙂

Poniżej fotorelacja z Pikniku (cz. 1):