Piknik rodzinny w SP1 – podsumowanie i podziękowania

W sobotę 28 maja br. Szkoła Podstawowa nr 1 zamieniła się w miejsce zabawy, rozgrywek sportowych i umysłowych, doświadczeń chemicznych i fizycznych, budowy własnych robotów i konstrukcji z klocków lego, zabawy z matematyką i językiem angielskim. Całe rodziny brały udział w zawodach sportowych i quizie wiedzy o Markach, Szkole Podstawowej nr 1 i jej patronie, wiedzy szkolnej oraz odpowiadali na pytania dotyczące sportu, muzyki i filmu.

Około 100 uczniów naszej szkoły wzięło udział w trzech edycjach warsztatów robotycznych, podczas których każdy mógł zbudować własnoręcznie swojego kubota. Kubot to niewielki, sympatyczny, w całości własnoręcznie zmajstrowany przez konstruktora robot, znaczący swoją drogę kolorowymi szlaczkami. Jego nazwa wzięła się stąd, że tułów ludzika stanowi plastikowy kubeczek, wspierany na nogach z mazaków. Możliwość ruchu zapewnia mu wiatraczek zasilany baterią-paluszkiem. Całość tej fantazyjnej struktury połączona jest taśmą klejącą.

Każdy uczestnik Pikniku mógł zbudować fantazyjną konstrukcję z klocków lego, postrzelać do celu z nerfów, przeprowadzić doświadczenia z suchym lodem, wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej, wsiąść i obejrzeć wozy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Dzięki zajęciom ekologicznym prowadzonym przez Wodociąg Marecki każdy mógł posadzić sadzonkę we własnoręcznie przygotowanej doniczce.

Dla młodszych uczestników Pikniku przygotowaliśmy ogromny zamek dmuchany, malowanie buziek, skręcanie baloników, zabawę bańkami mydlanymi i konkurencje sportowe.  

Uczniowie SP1 wzięli udział w Mini Turnieju Szachowym. Zawodnicy rozgrywali partie szachowe z wykorzystaniem zegarów szachowych.

Oprócz atrakcji „dla ducha”, przygotowaliśmy coś „dla ciała”. Każdy uczeń SP1 otrzymał kupon na „Małe co nieco”. Dla wszystkich pozostałych osób odwiedzających naszą piknikową kawiarenkę mieliśmy ciasta dostarczone przez poszczególne klasy, hot dogi, kiełbaski z grilla, kawę i herbatę, lemoniadę. Setki osób skorzystały z wody gazowanej z sokiem serwowanej z saturatora dostarczonego przez Wodociąg Marecki.

Niemałe emocje wzbudziła loteria dla uczniów SP1, którzy mogli wziąć udział w losowaniach cennych nagród podczas trwania Pikniku.

Piknik rodzinny w SP1 został objęty przez Pana Jacka Orycha honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki.

Pragnę podziękować Pani Agnieszce Stępień za przeprowadzenie Mini Turnieju Szachowego, Panu Adrianowi Szymańskiemu za energetyczny koncert perkusyjny oraz Michalinie Woźniak i Basi Chwiłoc-Fiłoc z klasy 5d za wspaniały występ wokalny.

Bardzo dziękuję wszystkim klasom, które odpowiedziały na naszą prośbę i dostarczyły własnoręczne wypieki lub zakupione ciasta – poniżej lista (przepraszam, jeśli kogoś pominąłem). Dzięki Wam piknikowa kawiarenka stała się najsłodszym miejscem w Markach w to sobotnie popołudnie. Brawo Wy!

Lp.KlasaRodzic
1.1aAlicja Kewęczyńska-Iwanowsko
2.1bSylwia Kucharczyk
3.1bEdyta Karolewska
4.1cKarolina Trębarczyk
5.1dAnna Zalewska
6.1fAneta Kozel
7.1fEwelina Kalinka
8.1gMarta Wawienia
9.2aBeata Koczora
10.2aKatarzyna Zagórska
11.2aOlga Lubecka
12.2bMarcel Pawłowski
13.2bIwona Pawłowska
14.2cJoanna Jabłońska
15.2dIlona Malinowska
16.2dUrszula Bułkowska-Bosiak
17.2dAnna Młodzianowska
18.2dIzabela Pokrzywnicka
19.2dDaniel Skynkarenko
20.2eAnna Woźniak
21.2fPaweł Rytel
22.2fOlga Pieńczuk
23.2gBrzeszcz
24.3bNatalia Ryńska
25.4aAgnieszka Paszkowska-Kalata
26.4bPaulina Lipiecka
27.4cIwona Osełka
28.4cPaweł Falkowski
29.4cMarta Wawienia
30.4dEwa Zaręba
31.4dBogumiła Wasiluk
32.4dMałgorzata Łukiewicz
33.4eEwa Szyszko
34.4eLojka
35.4fAldona Wicher
36.5aRenata Rakowska
37.5cPiotr Mularczyk
38.5cMarzena Łazicka
39.5cMaja Kanownik
40.5dDorota Lesiak
41.6bOlga Maj
42.7aEwelina Grabowska-Nowak
43.7bJoanna Szczepanik-Onuorach
44.7cIwona Gołębowska
45.7cPaulina Deryngowska
46.7fJoanna Demianiuk
47.7gEwa Turlej
48.8aIzabela Skrobska
49.8aKatarzyna Dziełak
50.8bIwona Szczęsna
51.8dAnna Woźniak
52.8fCezary Szczepkowski

Pomagali nam również wolontariusze: Damian Pietruszka kl. 8d, Bogdan Lipiecki kl. 4b. Dziękuję!

Piknik rodzinny nie odbyłby się bez zaangażowania grupy osób, z którymi miałem zaszczyt pracować przy organizacji tego wydarzenia. To dzięki Wam setki uczniów, rodziców i mieszkańców Marek mogło spędzić sobotnie popołudnie w gościnnych podwojach naszej szkoły i znaleźć dla siebie coś ciekawego i smacznego. Poniżej przedstawiam listę osób, którym pragnę gorąco podziękować za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie Pikniku rodzinnego. To ekipa do zadań specjalnych :):

Justyna Nowak
Bartosz Szota
Piotr Wicher
Łukasz Kalata
Renata Rakowska
Katarzyna Dziełak
Jacek Dziełak
Jadwiga Goszczyńska
Beata Koczora
Paweł Koczora
Ilona Malinowska
Ada Świder
Michał Świder
Bartosz Domała
Iwona Szczepanowska
Ewa Zaręba
Paulina Lipiecka
Izabela Chwiłoc-Fiłoc
Robert Wardak

Do zobaczenia za rok na kolejnym Pikniku rodzinnym w SP1, a wcześniej na innych wydarzeniach organizowanych przez Radę Rodziców. A tych będzie nie mało 🙂