Fizyczna i chemiczna natura koloru

We środę 24 listopada 2021r. odbyły się drugie zajęcia z cyklu pokazów naukowych w naszej szkole. Uczniowie klas 4 i 5 spojrzeli na świat oczami innych zwierząt, dowiedzieli się kto i dlaczego ma najlepsze oczy w przyrodzie, oraz co z tym wszystkim ma wspólnego malarz Monet.

Z wykorzystaniem profesjonalnych wskaźników pH, kolorowych i barwnych reakcji uczniowie spojrzeli na światło z innej strony. Z pomocą doświadczeń i eksperymentów uczestnicy pokazów mogli dowiedzieć się czy świat mógłby istnieć bez kolorów oraz czy istnieją kolory, których nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Barwne reakcje i procesy pozwoliły zbadać oraz zrozumieć funkcję barw w przyrodzie i przybliżyć fizyczną naturę światła oraz odpowiedzieć na pytanie co jest nad kolorem fioletowym, a pod kolorem czerwonym.

Zajęcia przeprowadziła firma „Pokazy bez Skazy” współpracująca z Fundacją Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Pokazy w całości sfinansowane zostały ze środków zgromadzonych przez Radę Rodziców naszej szkoły.

W planach dla klas 1-3 mamy kolejne bardzo klimatyczne pokazy przenoszące uczestników w świat wyjątkowo niskich temperatur, gęstości czy objętości w najbliższy wtorek i czwartek 7 i 9 grudnia br. Szczegółowy harmonogram zajęć dla poszczególnych klas prześlę w osobnej wiadomości.

Gorąco zapraszam!

Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc

Przewodniczący Rady Rodziców